Evropský piknik na břehu Labe

Středa 22. června 2022 de 17h00 à 21h00

Rok 2022 je pro Francii a Českou republiku důležitý. Naše dvě země předsedají Radě Evropské unie od ledna do června v případě Francie a od července do prosince v případě České republiky.

Náš spolek, jehož podstatou je podpora francouzsko-českého dialogu při budování evropských hodnot, nemohl tuto událost přehlédnout. Ve spolupráci s organizací Europe Direct Pardubice, za podpory Statutárního města Pardubice a Velvyslanectví Francie v České republice jsme pro vás od února do června připravili program kulturních aktivit věnovaných Evropě, rozmanitosti jejích kultur a území.

Po přednáškce o evropské gastronomii, hospodském kvízu "Evropa v otázkách" a kuchařském ateliéru věnovaném cestování po Evropě vás zveme ve středu 22. června od 17 hodin na Evropský piknik na břehu Labe. Co může být lepšího než setkání na břehu této nádherné řeky, která je symbolem sjednocené Evropy!

Setkáme se u Zmrzlinárny u zdymadla mezi Tyršovými sady a Labem (Nábřeží Václava Havla) vedle hřiště na pétanque. Principem setkání je "l’auberge espagnole", tedy každý si přinese svou dobrou náladu a něco dobrého k pití a jídlu, aby se mohl podělit s ostatními. Setkání nám samozřejmě poskytne příležitost zahrát si petanque, nebo Mölkky.

Akce bude také příležitostí k předání cen účastníkům kreativní soutěže "Evropa mýma očima", do které se mohou až do pátku 17. června zapojit děti a mládež z Pardubického kraje.

Připojte se k nám ve středu 22. června na příjemné zakončení dne plného sdílení s evropskými přátely z České republiky, Francie a dalších zemí!

Místo

U Zmrzlinárny u Zdymadla, vedle hřiště na pétanque (Nábřeží Václava Havla)

Adresa

Zmrzlinárna u zdymadla, Pardubice