Interaktivní přednáška a francouzsko-česká ochutnávka

Čtvrtek 24. února 2022 de 17h30 à 20h00

Rok 2022 je pro Francii a Českou republiku velmi důležitý. Naše dvě země se totiž vystřídají v předsednictví v Radě Evropské unie - od ledna do června to bude Francie a od července do prosince Česká republika.

Náš spolek, jehož základním cílem je podporovat francouzsko-český dialog v evropském kontextu, si tuto důležitou událost nemůže nechat ujít. Od ledna do června se tedy můžete těšit na program kulturních aktivit věnovaných Evropě, rozmanitosti jejích kultur a území. Všechny tyto akce se budou konat ve spolupráci s organizací Europe Direct Pardubice, s podporou Statutárního města Pardubice a Velvyslanectví Francie v České republice.

A protože není nic lepšího, než zahájit oslavy "u stolu", první setkní se bude konat ve čtvrtek 24. února od 17h30 a bude to interaktivní přednáška věnovaná gastronomii v Evropě. Natolik důležité umění stolování ve Francii je bez pochyby zásadním prvkem pro komunikaci mezi lidmi a jejich kulturami. Evropská gastronomie je vzhledem k početným kulturám hluboce různorodá. Jestlipak existuje evropská gastronomická identita? To je otázka, na kterou si zkusíme odpovědět během naší přednášky s názvem " Evropská gastronomie: identita, rozmanitost a dialog".

Neváhejte se tedy zúčastnit - bude to hravé, poučné a motivační setkání. Přednášku povede ve francouzštině a v češtině tým Aliance a bude zakončena ochutnávkou malého francouzsko-českého občerstvení.

Vstupné: 50 Kč pro členy Francouzské aliance a 80 Kč pro širokou veřejnost.
V případě zájmu se přihlaste e-mailem na af@afpardubice.com

Těšíme se na viděnou 24. února v 17h30 v Historickém sále Evropského spolkového domu v Pardubicích!

Místo

Evopský spolkový dům

Adresa

Pernštýnské nám. 54
530 21 - Pardubice I