Francouzské dny v Hradci Králové 2019

Nechte se unést francouzskou kulturou a zavítejte na Francouzské dny v Hradci Králové od 10. do 13.09! !

Program je opravdu bohatý a o zábavu nebude nouze!

Francouzské dny v Hradci Králové 2019

10. 9. Hned v úterý za námi přijďte ke Studijní a vědecké knihovně před kavárnu Cross café, kde budete mít příležitost si zahrát oblíbenou francouzskou hru pétanque s týmem Alliance Française a Klubem Přátel Pétanque Hradec Králové. Sportovní odpoledne si budete moci zpříjemnit také ochutnávkou francouzských koktejlů přímo na místě.
11. 9. Na středu jsme si pro vás připravili tematickou přednášku ve Studijní a vědecké knihovně, kde společně odhalíme tajemství a bohatství francouzského kraje Normandie - zemi plnou historie "dobyvatelů Anglie", upálení Johanky z Arku ve městě Rouen, nebo vylodění roku 1944. Dozvíte se také zajímavosti o přírodních dědictvích jako jsou nádherné útesy Etretat a slavných místech kulturního dědictví UNESCO: Mont Saint Michel, tapiserie Bayeux a dalších. Po přednášce vás bude čekat kvíz, malé dárečky, a mlsnou tečkou nakonec bude ochutnávka tradičních normandských specialit.
12. 9. Na čtvrtek se můžou těšit hlavně hudební fanoušci, pro které jsme připravili koncert skupiny Les Cornichons, která Vám zahraje nejen francouzské šansony v hudebním klubu Továrna!
13. 9. Festival zakončíme oblíbeným francouzským trhem v kavárně Artičok, kde se uvolníte při skleničce dobrého vína a ochutnáte sýry, quiche, plody moře či francouzské cukrovinky nebo koktejly. Na trhu si také budete moci zakoupit francouzské produkty z levandule, šperky, kosmetiku a další.
Rádi byste přišli, ale neovládáte francouzštinu? Nezoufejte! Veškeré akce budou tlumočeny do češtiny. :-)