Francouzský den - oslava 20tého výročí Alliance Française de Pardubice !

Francouzský den - oslava 20tého výročí Alliance Française de Pardubice !

úterý 25. června 10:00-21:00

V roce 2019 slaví Alliance Française de Pardubice 20 let! Při této příležitosti vás srdečně zveme na Pernštýnské náměstí, kde si společně užijeme tento velký kulturní den v sociálním, ekologickém a vzdělávacím duchu. Přijďte s námi oslavit francouzsko-české přátelství, které tvrá v Pardubicích již 20 let!

FRANCOUZSKÝ JARMARK - od 10h

Francouzští a čeští obchodníci vám nabídnou různé frankofonní produkty a gurmánské speciality (cukrovinky, uzeniny, vařené pokrmy, víno, sýry, kosmetické produkty a další).

RŮZNÉ AKTIVITY - po celý den

“Cleanwalk” od 14h podél řeky Labe pro zvýšení povědomí o ochraně životního prostředí.
Ukázka a ateliér grafity se spolkem Legal Pardubice.
Hry na stánku AFP: molkky, bretaňská hra "jeu du palet", voda-pong.
Úvod do francouzštiny a a znakové řeči s našimi lektory.
Hledání pokladu na náměstí a Evropském spolkovém domě pro studenty z krajských škol a širokou veřejnost.

OPERNÍ PŘEDSTAVENÍ – od 18H

Poslechněte si největší díla z francouzské opery slavných skladatelů - Gounod, Offenbach, Bizet - interpretovaná mladými českými a francouzskými sólisty pod vedením švýcarského šéfdirigenta Sébastiena Bagnouda. Ve spolupráci s Opera Studio Praha, společností podporující mladé hudebníky klasické hudby, si budete moci užít tato operní díla doprovázena orchestrem Moravské filharmonie Olomouc.
Velice důležitým v tomto projektu je též sociální aspekt, a to spolupráce s asociací CEDR na tvorbě kostýmů sólových umělců spolu s Metropolitní odbornou uměleckou střední školou na Praze 4, na návrhy Zity Miklošové. Účinkovat tak budou 4 zpěváci (2 čeští a 2 francouzští).
A jak zůstaneme věrni myšlence propojení hudby s pantomimou ve francouzské tématice? Myšlenka pantomimy a Francie nás nemohla zavést jinam než – Pierrot, postava jednoho z nejznámějších představitelů pantomimy, a to francouzsko-českého Jean-Gaspard Deburau alias Jan Kašpar Dvořák. Největší z Pierrotů. Předchůdce všech pierotů romantických, dekadentních, symbolických, a počátku modernismu.
Jsme hrdi, že našemu představení byla udělena záštita jeho Excelence velvyslance Francie, který bude také přítomen a bude mít proslov před koncertem.

PODPOŘTE nás!

Na organizaci oslavy našeho výročí 25. června potřebujeme vaši pomoc! Můžete nás podpořit finančním darem skrze tyto stránky. Velké díky všem! Bez vás bychom nebyli.😊
https://www.darujme.cz/projekt/1201880

Těšíme se na viděnou na tomto slavnostním dnu!

Místo

Pernštýnské náměstí Pardubice