Svátek hudby 2022

Du 18. června a 14h00 au 19. června 2022 a 00h00

Alliance française vás v červnu opět zve na oslavu hudby v pardubických ulicích! V sobotu 18. června pořádá Alliance française za podpory Statutárního města Pardubice, Pardubického kraje a Velvyslanectví Francie v ČR a za sponzorské podpory společnosti EOP Distribuce a restaurace Černý orel v Pardubicích již čtvrtý ročník festivalu Svátek hudby - Fête de la Musique.

Koncem června se ve Francii slaví léto hudbou! Tato tradice, která vznikla v roce 1982, je dnes jedním z nejoblíbenějších francouzských festivalů. Akce se také stala jedním z nejoblíbenějších festivalů ve více než stovce zemí světa. Princip Fête de la musique je jednoduchý: umožnit amatérským i profesionálním umělcům hrát na bezplatných koncertech přístupných všem.

Program dne

14h: Galerie Café - Tyršovy sady

Sukova tř. 2876

Dechová harmonie, Komorní filharmonie Pardubice, pod vedením dirigenta Tomáše Židka

Dechová harmonie Komorní filharmonie Pardubice je tvořena hráči na dechové nástroje tohoto orchestrálního tělesa, z nichž mnozí působí i v menších komorních uskupeních a v rámci koncertů Komorní filharmonie se nejednou představili též sólově. Klarinetistka Kateřina Škardová se zase nedávno úspěšně probojovala do druhého kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro mezi 12 nejlepších účastníků z celého světa! Jednotlivé party uváděných kompozic kladou na všechny hráče nemalé nároky. Jejich výkony jsou často vyzdvihovány jak v odborných recenzích, tak spolupracujícími dirigenty i nahrávacími společnostmi. Těšíme se, jak jejich hru oceníte právě Vy, posluchači!

15h30: Bakla café

Pernštýnská 40

2CentBand

Česko-německé duo "2CentBand": Jana Věžníková (zpěv a ukulele) a Johann Wagner (kontrabas, ukulele a zpěv). Hrají písně různých stylů (od polky po pop, od swingu po šanson) z uplynulých sta let v angličtině, češtině, němčině, italštině a francouzštině.

15h30 : Čokoláda Café Bajer

Zelenobranská 2

Nos Dames

Překvapení na poslední chvíli! S radostí přivítáme také Martinu a Davida ze skupiny Duo Nos dames z Hradce Králové, kteří do akce vnesou nádech francouzského šansonu. Martina zpívá a hraje na klavír, David ji pěvecky doprododí a společně vám zahrají široký repertoár francouzských a českých písní, klasických i současných.

16h: Čokoláda Café Bajer

Zelenobranská 2

Crazy Saxophones

Crazy Saxophones je saxofonové kvarteto z Pardubic složené z mladých hudebníků pod vedením pana Pavla Merty. Hraje hudbu všech žánrů – swing, pop, rock, moderní jazz i skladby z oblasti vážné hudby.

17h: Pernštýnské náměstí

Hlavní stage

H.P.M. Dance Studio Pardubice

H.P.M. Dance Studio Pardubice bylo založeno v roce 1997. Název studia vznikl z počátečních písmen jmen zakladatelek Hany Svobodové, Petry Vargové a Markéty Pejchové.
Skupina se věnuje modernímu scénickému a jazzovému tanci, ale nebrání se ani jiným tanečním experimentům například v baletních a street dance disciplínách.
Za svou 25letou historii dosáhlo HPM Dance Studio mnoha úspěchů nejen na celorepublikové úrovni, ale i v zahraničí. V roce 2012 se však HPM dočkalo svého největšího mezinárodního úspěchu s choreografií „She´s a pirate“, se kterou vyhrálo Mistrovství světa talentů „World Championship Performing Arts“ v Los Angeles, USA, v dětské kategorii.

17h30: Pernštýnské náměstí

Hlavní stage

Mužský pěvecký sbor Bonifantes

Mužský pěvecký sbor Bonifantes je přirozeným pokračováním chlapeckého sboru, který existuje v Pardubicích od roku 1999. Tento mužský sbor navazuje na práci Královéhradeckého mužského sboru. Tenoři a basi, absolventi chlapecké části sboru, zpívají ve dvou koncertních skupinách. Společně se soprány a alty tvoří smíšený chlapecký sbor. Samostatně pak vystupují v mužském sboru, který díky svému složení patří k nejmladším v České republice. Dirigentem tohoto pěveckého sboru je pan Jan Míšek, který je také zakladatelem sboru Bonifantes a Základní umělecké školy Bonifantes.

19h: Pernštýnské náměstí

Hlavní stage

Kevin

Pardubická pop-rocková kapela hrající vlastní české písničky. 5.5. vyšlo jejich první EP, které se jmenuje Nás nedostanou. Letos mají za sebou už několik koncertů, nedávno jsme je mohli zahlédnout například na pardubickém Majálesu.

20h: Pernštýnské náměstí

Hlavní stage

PŒTRA

Petra Pohanková, vystupující pod uměleckým jménem PŒTRA, je pardubická hudebnice. Hraje především akustický a indie rock. 18. června ji doprovodí tři hudebníci - bubeník, klávesista a baskytarista.

21h: Pernštýnské náměstí

Hlavní stage

Donrvetr

Kapela Donrvetr působí na (nejenom) pardubické hudební scéně už od roku 2009. Stylově převládající rock je podpořený příčnou flétnou a saxofony a vlivy blues a funku. České texty vycházejí z dílny muzikantů kapely, případně dalších autorů a básníků napříč republikou i časem. Donrvetr si během svého působení zahrál i na festivalech na Slovensku, ve Francii či Maďarsku. Kapela má za sebou studiovou demo nahrávku EgoSong, CD Majstrštyk (2013) a na cestě je už další deska.

22h: Klub 29

Ul. Sv. Anežky České 29

DJ Fractalzoom

DJ Fractalzoom je velký milovník hudby, ve své elektro tvorbě rád střídá různé žánry - jazz, balkánskou, etno hudbu. Na naší akci se zaměří kromě těchto žánrů především na elektronickou hudbu frankofonních oblastí.

Akce je pořádána ve spolupráci s festivalem Zrcadlo umění 2022, organizací Dům dětí a mládeže ALFA Pardubice, Komorní Filharmonií Pardubice, uskupením Pardubickej Lajf, restaurací Galerie Café park, Čokoládovnou Bajer, Bakla Café a Klubem 29.

V sobotu 18. června od 14 hodin do půlnoci bude v ulicích a na náměstích Pardubic znít hudba! Neváhejte a přijďte s námi v tento den oslavit léto hudbou!

Místo

Pardubice

Adresa

Pernštýnské náměstí