Soutěž «Evropa mýma očima».

Du 2. května a 13h29 au 17. června 2022 a 12h00

V rámci francouzského předsednictví v Evropské unii vyhlašují s radostí Alliance Française de Pardubice a Europe Direct Pardubice velkou výtvarnou soutěž pro děti a mládež z celého Pardubického kraje.

Soutěž nese název «Evropa mýma očima».
Cílem tvorby je pohled na Evropu (individuální pohled žáka nebo kolektivní pohled třídy). Jak vidím Evropu? Jak vidíme Evropu?

Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež ve věku od 6 do 19 let, francouzsky hovořící i francouzštinou nepolíbení, ze základních i středních škol v Pardubicích a Pardubickém kraji.

Prostředkem tvorby je koláž (koláž malovaná nebo kreslená, z různých výstřižků, obrázků, fotografií, apod.). Popusťte uzdu své fantazii!

Výtvor musí obsahovat alespoň jedno slovo z nejméně pěti úředních jazyků Evropské unie (angličtina, bulharština, čeština, dánština, estonština, finština, francouzština, chorvatština, irština, italština, litevština, lotyština, maďarština, maltština, němčina, nizozemština, polština, portugalština, rumunština, slovenština, slovinština, španělština a švédština).

Účastníci budou soutěžit ve třech kategoriích:

  • děti (6-9 let)
  • mládež (10-13 let)
  • dospívající mládež (14-19 let)

V každé kategorii budou vybráni tři výherci (cena pro jednotlivce a pro skupiny), kteří obdrží cenu.
Výsledky budou vyhlášeny na evropském pikniku v Pardubicích ve středu 22. června 2022.

Nejlepší práce budou vystaveny na výstavě pořádané v listopadu 2022 v rámci festivalu «Bonjour Pardubice 2022».

Chcete-li se zúčastnit, odevzdejte svá díla do Francouzské aliance v Pardubicích (v tomto případě nám napište, nebo zavolejte a sjednejte si schůzku), nebo nám je pošlete naskenované nejpozději do pátku 17. června 2022 e-mailem na adresu: af@afpardubice.com (nezapomeňte uvést své jméno a příjmení, věk, školu, e-mail a telefonní kontakt).

Výtvarné práce a koláže musí být originální a nemohou být kopií existujícího díla. Mohou se jím však do značné míry inspirovat.

Tak vzhůru do práce!

Místo

Pardubice