Výstava Tváře frankofonie a Káva po francouzsku - 9.březen

Francouzská aliance v Pardubicích a café Bakla Vás zvou na speciální frankofonní večer. Vůbec poprvé bude café Bakla zastřešovat výstavu Tváře frankofonie/ Les visages de la francophonie, která se bude konat od 9.března do 6.dubna 2017, tak ať ji nepropásnete!

Fotograf Drahomír Stulír vytvořil deset neobyčejných portrétů zaznamenávajících frankofonní hosty a účinkující festivalu Bonjour Brno. Tento festival je místem setkání lidí z různých zemí světa, lidí vizuálně různorodých, kteří ale přesto mluví společným jazykem - francouzštinou.

Drahomír Stulír (*1984) je studentem Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Dva roky pracoval jako fotoreportér pro Deník Rovnost a externě spolupracuje se soukromou fotografickou školou Photogenia v Brně. Je také fotografem neziskové organizace Njovu o.p.s. a členem uměleckého spolku Skupina.

http://www.drahomirstulir.cz/

Vernisáž proběhne 9.března od 18:30 v café Bakla. Po vernisáži bude následovat Káva po francouzsku, organizovaná Francouzskou aliancí jako každý měsíc, tentokrát na téma frankofonních výrazů tamtéž.
 


Na programu Kávy po francouzsku, tento rok již třetí, budou různé hry a animace na téma frankofonních výrazů. Přijďte a vyhrajte zajímavé dárky! Budete mít také možnost si procvičit francouzštinu s rodilými mluvčími, nebo jen tak pobýt ve francouzském prostředí.

Těšíme se na Vás!

Adresa café Bakla:
Pod Sklípky 112
530 02 Pardubice I

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie a programu Erasmus+. 

2015-CZ01-KA104-013613