Výstava „Paříž“ a Káva po francouzsku"

V září 2013 si moje studentka Lenka přála podniknout krátký výlet do Paříže a hledala někoho, kdo nebude chtít navštěvovat pouze turistické atrakce. Snila o procházkách po pařížských uličkách se zastavením v útulných kavárnách, starých knihkupectvích nebo na menších výstavách. Cestu chystala na poslední chvíli a z jejích přátel se nikdo nemohl uvolnit, tak se na mě obrátila, jestli jí náhodou nechci dělat společnost. Tyto fotografie jsou památkou na naše třídenní toulky Paříží – uličkami čtvrti Marais, Montmartru, Pigalle, Latinské čtvrti... je zde i snímek ze hřbitova Père- Lachaise nebo z nejstarší kavárny Procope. Atmosféru podzimní Paříže jsme si tenkrát naplno užily, a proto bych se s Vámi o ni ráda podělila.

Hana Gela (* 1971, Ostrava) má francouzštinu jako „srdeční záležitost“. Do Francie odešla za svou láskou a asi 5 let měla možnost žít v Troyes, v regionu Champagne-Ardenne, kde navštěvovala Ecole Supérieure des Beaux-Arts et Arts Appliqués, poznávala francouzskou kulturu i způsob života, z čehož dodnes čerpá inspiraci. Po návratu do ČR složila státní jazykovou zkoušku a francouzština ji doprovází dodnes. Pracovala jako asistentka mezinárodní společnosti a 10 let jako lektorka AF Ostrava. Věnuje se také fotografii. Obě její lásky, francouzština i fotografování ji stále doprovází.

Na stejném místě proběhne i Káva po francouzsku. Milovníci Francie a francouzské kultury, těšíme se na Vás, ať je Vaše úroveň francouzštiny jakákoliv (i nulová!). Setkáme se u šálku dobré kávy nebo u skleničky kvalitního vína v příjemné a přátelské atmosféře. Připravíme si pro Vás několik menších animací, abyste objevili francouzskou kulturu se zaměřením na Paříž.

05.11 18:00 h Café Robinson

Výstava potrvá až do 29. listopadu 2015