Vernisáž výstavy fotografií „Hrajeme si na Zemi“ v kavárně Apatyka, 27. května

„Na celém světě, ve všech kulturách, hra vždy existovala. Tento mezinárodní konkurs podněcuje k otázce: žijeme ještě v hravé společnosti?
Fotografie je hra, která nás zavádí na druhou stranu zrcadla. Stejně jako Alenka v říši divů, budeme nadšeně objevovat dětské hry, hry pro dospělé, setkáme se se starou paní hrající venkovního skákacího panáka, s panenkami vyprávějícími pohádky nebo s nehmatatelnou ale imaginární hrou...
Svět, který kultivuje umění hry je živým světem jdoucím dopředu.“
Françoise Huguier (Společnost VU), předsedkyně poroty.

Od roku 2010 organizuje každoročně Nadace Francouzských aliancí, ve spolupráci s časopisem Courrier International, mezinárodní fotografickou soutěž, odehrávající se v rámci sítě 800 zahraničních Francouzských aliancí. Soutěž si klade za cíl vyzdvihnout různorodost této široké sítě a poskytnout příležitost mladým amatérským fotografům ukázat se, vystavovat v Paříži a v zahraničí.
Tématem tohoto čtvrtého ročníku je hra. Dětské hry nebo hry pro dospělé...z fotografií plných života vyzařuje radost z něj. Vystavené snímky nám připomínají, že hra je univerzální, a že si i dospělí v sobě dokážou uchovat dětskou, hravou a upřímnou duši.

AF Genève, SUISSE, Diego Julian Gonzalez


V Pardubicích je to kavárna Apatyka, která má tu čest zastřešit výstavu od 25. května do 22. června 2015.
Přijďte objevit tyto živé a jemné fotografie, plné radosti ze života!