Turnaj v pétanque

Léto přichází, je to tedy příležitost, abychom si zahráli oblíbený letní sport Francouzů: pétanque! Alliance Française de Pardubice pořádá turnaj v pétanque v sobotu 26.dubna od 14,00 hod. v Tyršových sadech.

Ať jste nováčci nebo profesionálové , přijďte během tohoto sportovního setkání v barvách Francie vyzvat k souboji přátele a ostatní konkurenty. Předchozí znalost ani určitá hráčská úroveň pétanque není vyžadována, ať už přijdete trénovat, zdokonalit se, nebo budete hrát pétanque poprvé, jste vítáni. Nezmeškejte tedy tuto příležitost zahrát si pétanque a vychutnat si nastávající krásné dny.


Jak se pétanque hraje ? Každý tým  je složen ze 3 hráčů, z nichž každý má k dispozici 2 koule. Cílem hry je hodit svou kouli tak, aby se dokutálela co nejblíže k cíli (k menšímu míčku, který se nazývá cochonnet), i kdybyste měli svým hodem oddálit kouli protihráče. Když odhází všichni hráči, tým, který má nejvíce koulí nejblíže cíli, získává body. Hráči si znovu vezmou své koule a hra pokračuje do té doby, než jeden z týmů dosáhne 13 bodů.