Tříkrálový koláč - 11. ledna

Také jste se nemohli dočkat ? Už je to tady – proslulá tradice Galette des Rois, neboli tříkrálového koláče - přijďte s námi 11. ledna v 18:30 do Francouzské Aliance oslavit svátek Tří králů.

Francouzská aliance bude během večera v roli Třech králů a slibuje vám mnoho překvapení! Prožijte tuto novoroční tradici v jedinečné atmosféře Francouzské aliance. Součástí bude ochutnávka domácího tradičního koláče připravovaného s péčí naší paní ředitelkou. 

Těšit se můžete na hry a soutěže o ceny!
Vítáni jsou malí i velcí.

Vstupenky v prodeji od 3. do 9. ledna ve Francouzské alianci. Počet míst omezen!

Cena: 70 Kč členové Francouzské aliance / 90 Kč nečlenové. Cena zahrnuje jeden kousek koláče, jednu sklenku alkoholu a účast v jedné aktivitě.

TŘÍKRÁLOVÝ KOLÁČ 
Doba přípravy: 15 minut
Doba pečení: 40 minut
Suroviny (pro 6 osob):
- 2 listová těsta
- 100 g jemně mletých mandlí (na prášek)
- 75 g cukru
- 1 vejce
- 50 g změklého másla
- několik kapek mandlového aroma
- 1 žloutek na potření těsta
- figurku!

Postup:
Těsto rozválejte a vložte na dno formy. Propíchejte ho vidličkou. V míse smíchejte všechny suroviny na náplň (mandlový prášek, cukr, vejce, změklé máslo a mandlové aroma). Rozetřete náplň na těsto, položte figurku (nejlépe na okraj, abyste na ni nenarazili při krájení). Překryjte druhým vyváleným plátem listového těsta, na okrajích dobře přitlačte.
Nožem lehce nakreslete kola a díly a potřete žloutkem rozšlehaným v trošce vody. Na několika místech koláč propíchněte, aby mohl utíkat vzduch a těsto nepraskalo a nevysušovalo se.
Dejte do trouby vyhřáté na 210°C na cca 30 minut (po 25 minutách zkontrolujte, ale může se stát, že bude potřeba péct koláč i 40 minut).

 

Alliance Française de Pardubice
Pernštýnské nám. 54
530 02 Pardubice