SETKANÍ SE SPISOVATELKOU ABNOUSSE SHALMANI - 10.3.

Francouzská Aliance v Pardubicích a Francouzský Institut v Praze ve spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích Vás srdečně zvou na:

Setkání s Abnousse Shalmani, francouzsko-íránskou spisovatelkou, v Krajské knihovně v Pardubicích 10. března 2016 v 18 hod.    

Jak francouzská literatura ovlivnila mé vlastní já?

Narozena v roce 1977 v Teheránu, odešla se svou rodinou do exilu do Paříže v roce 1985. Po absolvování studia historie se začala věnovat žurnalistice, poté produkci a realizaci krátkometrážních filmů a nakonec se vrátila ke své prvotní vášni, literatuře. Autorka bojuje pomocí literatury za svobodu žen v muslimské společnosti a rovnoprávnost žen v západním světě.

Abnousse Shalmani představí svou knihu "Chomejní, Sade a já", ve které vypráví o svém osudu a o tom, jak se jí podařilo vybudovat svou identitu jako ženě vyjadřující svůj nesouhlas s Chomejním, šíitským duchovním. 

Přijďte si poslechnout vyprávění o jejím díle a buďte mezi prvními, kdo uslyší čtení ukázek z její knihy ještě dříve než vyjde na českých pultech!

==> článek a video o setkání s francouzsko-íránskou spisovatelkou Abnousse Shalmani 10. března v Pardubicích zveřejněné na internetové stránce Aktuálně!

http://magazin.aktualne.cz/kultura/literatura/bez-satku-i-bez-cadoru-jako-skolacka-jsem-se-vzeprela-iransk/r~10fff180e75e11e59045002590604f2e/

 

 

 

Setkání se uskuteční ve francouzštině s tlumočením do češtiny.

Vstup zdarma
Český překlad knihy vyjde již 17. března 2016!

Místo konání: Univerzální sál, Krajská knihovna v Pardubicích, Pernštýnské náměstí 77, Pardubice

 

Alliance Française de Pardubice
Pernštýnské nám. 54
530 21 Pardubice