Představení regionu Centre

Od roku 2003 udržuje Pardubický kraj aktivní a intenzivní spolupráci s francouzským regionem Centre. Z této spolupráce již vzešlo mnoho projektů, jako například možnost podívat se do středních škol ve Francii, nebo projekt "Aux Arts, lycéens et apprentis!“  ("K umění, studenti!“), který umožnil žákům a studentům vystupovat ve francouzských divadelních hrách.

Ve spolupráci s Alliance Française de Pardubice proběhne v červnu setkání představitelů těchto krajů. V pondělí 16. června 2014 od 17 hodin jsou obyvatelé Pardubického kraje srdečně zváni na prezentaci o tomto francouzském partnerském regionu. Region Centre překypuje bohatou historií a atraktivními turistickými místy: pokud se chcete dozvědět něco více o zámcích na Loiře, o městech Orléans nebo Tours, máte nyní možnost! Tento kraj je zajímavý nejen svými dějinami, ale je známý i díky vědeckým výzkumům a kosmetické výrobě. Hraje tak důležitou roli ve francouzské ekonomice a hospodářství.

Objevte tajemství tohoto regionu, který bývá často nazýván „obilnicí Francie“ a poznejte jeho dějiny, kulinářské speciality a zajímavá místa tohoto srdce Francie! Po skončení prezentace budete mít možnost popovídat si s účastníky, položit jim otázky a podělit se s ostatními o postřehy a nápady. Při degustaci v závěru setkání můžete ochutnat delikátní regionální vína.

Region Centre Vám představí:

- Paní Karine GLOANEC MAURIN, Více-prezidentka regionu Centre, zástupkyně v Mezinárodních vztazích, Evropě a ve spolupráci mezi regiony.      

- Paní Isabelle GAUDRON, Více-prezidentka Regionu Centre, zástupkyně ve školství, začlenění, profesionálním vzdělávání a celoživotním vzdělávání.

- Paní Chantal REBOUT, Více-prezidentka Regionu Centre, zástupkyně pro výchovu a střední školy.

- Pan Jean-Pierre GENET, ředitel střední odborné školy zemědělské a vinařské v Amboise.

Prezentace ve francouzštině bude tlumočena do češtiny. V sále Jana Kašpara (V budově « reálky »). Otevřeno široké veřejnosti. Vstup volný. Pondělí 16.června v 17,00 hod.

Krajský úřad Pardubického kraje
Sál Jana Kašpara (budova reálky)
Komenského náměstí 120
532 11 Pardubice