Palindromes, 18. listopadu v 19h, Klub Agora v Chrudimi

« Indierockové trio Palindromes vzniklo na počátku roku 2011, kdy se v Praze žijící francouzský písničkář a producent Xavier Andrieu rozhodl převést experimentální skladby svého elektronického projektu Perpetuum Mobile do formátu živé kapely.
Trio se od počátku snaží maximálně využít možností daného nástrojového obsazení a skloubit syrovost rockové rytmiky s náladovostí abstraktních kytarových struktur, repetitivních motivů i živě tvořených samplů. V jazyce textů se vedle angličtiny objevuje také francouzština, která přináší odlehčení a jistou hravost do jinak poměrně naléhavého Xavierova projevu. I název Palindromes je ostatně odkazem ke hře se slovy, zvuky a významy.
Po pár měsících fungování se Palindromes dostávají do finále Sázavafest Battle 2011 a skupina začíná koncertovat v Praze v klubech jako Café na půl cesty, Klubovna, Café V lese, Klub 007 Strahov a dalších. V létě 2012 spatřily světlo světa v krátkém sledu hned dvě debutové nahrávky určené především pro pořadatele koncertů. Byly nahrány živě ve studiu 3bees a zachycují koncertní podobu repertoáru Palindromes. V loňském roce pak ke klubovým koncertům přidává skupina i několik vystoupení na festivalech po České republice a tento rok by se mělo objevit i první studiové LP. »

Vstupné 60 Kč člen AF / 80 Kč ostatní.

Klub Agora, Štepánkova 92, 53701 Chrudim

Website