„Living in Emergency: příběhy lékařů bez hranic“

Projekce filmu Living Emergency se uskuteční v Agoře. Promítání je podporováno organizací Šance pro Tebe, která pomáhá lidem v těžké sociální situaci.

Dojemný film „Living in Emergency“ sleduje příběhy čtyř lékařů působících ve válkou zmítaném Kongu a v poválečné Libérii. Vůbec poprvé ve své historii nechali Lékaři bez hranic filmovému štábu zcela volný přístup do svých projektů přímo v terénu. Dokument se věnuje způsobům, jakými se lékaři vypořádávají s každodenními nástrahami práce v extrémních podmínkách. Ukazuje na proměňující se zkušenosti lékařů na misi, od začátečníků až po ostřílené veterány. Sleduje cestu, která formuje a přetváří jejich ideály, motivy i pohled na samotnou medicínu a svět humanitární pomoci.

Film se bude promítat v originálním jazyce s českými titulky. Následovat bude diskuze a otevřená debata s Patricií Cizovou, specialistkou na různorodé projekty humanitární pomoci v Africe (Nigérie, Uganda, Čad). Neváhejte se proto přijít seznámit s prací Lékařů bez hranic a osobně se s nimi setkat.

10.11 Vstup volný 18:00 h Agora, Chrudim