„Francouzští impresionisté a jižní Francie“, 26. února 2015

Impresionismus je důležitým a fascinujícím obdobím v dějinách moderního umění. Umělecké hnutí bylo ve svých počátcích velice kritizováno, díla byla považována za skandální a trvalo více než třicet let než bylo přijato veřejností. Dnes je impresionistické malířství velmi oblíbené a setkává se se silnou odezvou.
Pojďte s námi objevit tento poutavý umělecký směr a seznámit se s umělci, kteří jsou symbolem impresionismu. Dozvíte se také, čím bylo Středomoří a jih Francie zdrojem inspirace pro jejich tvorbu.

Na programu: prezentace, občerstvení (víno a něco menšího na zobnutí) a jako bonus, projekce filmu ve francouzštině s anglickými titulky (60 min) „Od Cézanna k Bonnardovi, ateliér v Provence“.

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 26. února od 18h30 v sídle pardubické francouzské Aliance!
Očekáváme hojnou účast!
Tato událost je díky zajištěnému tlumočení do češtiny přístupná i ne-frankofonním zájemcům.

Cena: 80 kč pro členy Francouzské Aliance / 100kč ostatní

Shrnutí dokumentárního filmu:
Od roku 1880 do 1960 byla oblast Středomoří důležitým inspiračním zdrojem pro nejvýznamnější umělecká hnutí – od impresionismu k fauvismu, přes kubismus, surrealistické tendence i abstrakci. Cézanne, Matisse, Van Gogh, Bonnard nebo Gauguin: všechny tyto umělce naplňovaly oslňující barvy a zářící světla jižní Francie.