Festival francouzský podzim 2014 - Výzva k účasti na projektu

Pardubická Francouzská aliance Vás v říjnu srdečně zve na druhý díl podzimního festivalu! Po úspěchu loňského ročníku přijďte znovu objevit podzimní kouzlo tohoto festivalu, který by se v budoucnu mohl stát neopomenutelnou kulturní událostí Pardubického kraje. Zvláštnost celého festivalu spočívá v jeho širokém záběru zájmů a v mísení uměleckých žánrů. Bude to znovu příležitost zúčastnit se událostí s tématikou týkající se Francie, nebo se setkat s francouzskými umělci z různých odvětví, kteří nadchnout jak děti tak dospělé. Každý si tu najde to své: koncerty, filmové projekce, divadelní představení, čtení, cirkusová vystoupení, tematické večery a mnoho dalšího!

Tato slavnostní setkání spojuje francouzskou a frankofonní kulturu s českou, a oslavují tak kulturní rozmanitost a objevování. Tyto chvíle sdílení mezi umělcem a publikem jsou otevřeny všem: Čechům, frankofonním zájemcům i milovníkům Francie. Události se odehrávají v Pardubicích a v okolí.


Druhý ročník festivalu Francouzský podzim bude proto další příležitostí společně poznat a oslavit francouzskou kulturu, ale také podpořit a rozvinout sdílení a kulturní různorodost. Bez váhání Vám přejeme příjemné prožitky z festivalu!

 

VÝZVA K ÚČASTI NA PROJEKTU 2014 – od 15. dubna do 15. června

Při příležitosti pokračování tohoto festivalu, hledá pardubická Francouzská aliance umělce k účasti a zařazení do programu v projektu 2014. V rámci festivalu Francouzský podzim hledáme různé projekty a rozmanitá představení. Umělci ze všech sfér a různých stylů (tanečníci, herci, cirkusáci, zpěváci, hudebníci...) jsou vřele zváni k předložení jejich kandidatur a nápadů! Účast na festivalu Francouzský podzim je, mimo jiné, i možnost vstoupit do sítě Francouzských Aliancí sídlících v České republice a spolupracovat s kulturními středisky po celé ČR.


Máte představení nebo projekt, který byste rádi předložili Alianci a ukázali na festivalu Francouzský podzim 2014? Jste francouzský umělec žijící v České republice? Máte možnost přijet? Nebo jste český umělec, ale máte projekt s francouzskou tématikou? Neváhejte nás kontaktovat od 15. dubna do 15. června zasláním přihlašovacího formuláře spolu s přiloženými dokumenty o prezentaci Vašeho projektu!

Odkaz na přihlašovací formulář (odeslat e-mailem na : culture.afpardubice@gmail.com)