7. MULTI-KULTURNÍ TÝDEN - 25. a 27.5.2016

Středa 25. května

- 14:00-15:00 hod. ve Francouzské Alianci v Pardubicích
Poznejte francouzštinu
Francouzská Aliance nabídne účastníkům kurzy francouzštiny ve dvou jazykových úrovních. V kurzu pro začátečníky se bude jednat o seznámení se základy francouzského jazyka zábavnější formou prostřednictvím kultury! Cílem je, aby účastníci měli možnost poznat krásy tohoto jazyka a aby se mu dále mohli věnovat. Kurz pro pokročilou úroveň se ponese v duchu konverzace na různorodá témata.

Rezervace na: barborakrejcikova.afpardubice@gmail.com

- 15:00-15:50 hod. ve Francouzské Alianci v Pardubicích
Objevte krásy zámků na Loiře
Francouzská Aliance všechny srdečně zve na prezentaci o známých a oblíbených zámcích na Loiře. Chcete se dozvědět něco více než základní informace, které najdete ve všech turistických brožurách? Věděli jste například, že věže zámku Azay-le-Rideau byly předlohou pro královský palác ve filmu Šípková Růženka od Disneyho? Přijďte, pokud chcete poodhalit tajemství Chambord a dalších zámků!
Na závěr prezentace, která bude ve francouzštině a v češtině, bude následovat kvíz, ve kterém si všichni budete moci ověřit nabyté znalosti. Pro ty nejlepší máme připravené zajímavé dárky. Neváhejte a přijďte se dozvědět něco nového a zasoutěžit si!

Vstup volný na celý program.

Rezervace na: barborakrejcikova.afpardubice@gmail.com


- 16:00 hod. v Divadle 29
Animační dílny
Animační dílna o naruby, skrz a pozpátku propletených obrázcích a slovech ve francouzštině i jiných jazycích s Veronikou Doutlíkovou, Bárou Quaiserovou a Šárkou Zahálkovou v laboratoři Bujón Divadla 29.

Kapacita 15 osob. Rezervace na: klub@divadlo29.cz

- 19:00 hod. v Divadle 29
Rabínův kocour
Humorně vyprávěný příběh z pohledu kocoura, který zažívá neskutečná dobrodružství díky svému starému pánovi.
Film vznikl podle předlohy slavného komiksového románu, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v Alžíru. Rabín Sfar žije se svou dcerou Zlabyí, hlučným papouškem a darebáckým kocourem, který ovládá lidskou řeč. Rabín dostane zprávu, že musí složit zkoušku z francouzštiny, aby si udržel své postavení. Kocour podá pomocnou packu, ale ztrácí svou výhodu. Jejich nový přítel, ruský malíř, doufá, že najde africký Jeruzalém. Podaří se mu přesvědčit rabína, moudrého arabského šejka, excentrického ruského multimilionáře a kocoura, aby se s ním vydali na dobrodružnou cestu?

Film v původním znění s českými titulky.
Vstup volný.

 

Pátek 27. května

- 11:00-17:00 hod. na Pernštýnském náměstí
Multi-kulturní jarmark
Přijďte ochutnat speciality z Francie k našemu stánku připravené přímo francouzským kuchařem Baptistem Riccim ve spolupráci s restaurací Cartellone.

 

Ve spolupráci s