13. května: Breizh'attitude !

Bretaň, ležící v severozápadní části Francie, je region protkaný jak tradicemi, tak modernitou.
Přijďte s námi objevit mimořádné dědictví této oblasti, neoddělitelné od moře. Terre-Ar a Mar-Mor, to je keltská Armorika!
Budeme moci obdivovat nádherné přírodní scenérie a výjimečnou architekturu, vytvořenou časem a srdcem zdejších obyvatel. Setkáme se s kouzelníkem Merlinem a vílou Vivianou v mýtickém lese Brocéliande, přemístíme se v čase prozkoumáváním středověkého města Dinan a necháme se okouzlit zvukem nástroje „biniou“.
Kraj plný legend, který je prosycen keltskou kulturou.  Bretaň ukazuje tuto tradici organizací keltského festivalu Lorient. Kostýmy, zpěv, tanec, hudba, nechte se vtáhnout do této unikátní atmosféry!

Večírek bude rozdělen do dvou částí: nejdříve Vám nadšená bretaňská rodačka představí tento nádherný kraj, jeho bohatou historii, jedinečnou kulturu, dechberoucí krajinu a typickou gastronomii. Po kvízu, díky kterému budete mít možnost vyhrát spoustu skvělých dárků, bude následovat degustace tradičních bretaňských pokrmů, což krásně uzavře náš výlet na armorický poloostrov!

Těšíme se na Vás ve středu 13. května 2015 od 18h30 v sídle Francouzské aliance Pardubice!
Díky zajištěnému tlumočení do češtiny je tato událost přístupná všem (i nefrankofonním zájemcům).

Cena: 120 kč pro členy AF/ 140 kč pro ostatní.Vstupenky jsou v prodeji do 11.května 2015.
Neváhejte si zakoupit místa ji nyní (celkově 35 volných míst).